Dieta a výživa

7 NEBEZPEČNÝCH DIETNÍCH TRIKŮ: TYHLE NIKDY NEZKOUŠEJTE

Chcete se vejít do svého oblíbeného oblečení, a tak hledáte způsoby, jak zhubnout? Některé ženy se uchylují k praktikám, které jim mohou vážně poškodit zdraví. Přinášíme vám přehled nebezpečných dietních triků, které rozhodně nezkoušejte!

žena zkouší dietní triky

1. Dietní trik: tasemnice

Připadá vám absurdní dobrovolně spolknout tasemnici? Toto je rozhodně šílený dietní trik. Tasemnice je parazitem uvnitř vašeho těla, který se živí jídlem, které sníte. To vám má pomoct zhubnout. Jenže tito červi se mohou přestěhovat do vašeho mozku.

2. Dietní trik: vata

Některé dietářky si po vzoru modelek užmoulají z vaty kuličky a spolknou je. Účel? Naplnit žaludek, aby neměly hlad. Vatou tak nešťastně nahrazují jídlo.

3. Dietní trik: čaj na hubnutí

Tento dietní trik se zdá být neškodný. Ženy si myslí, že hubnou zdravým způsobem. Tzv. teatox je bylinný čaj na hubnutí, který má vést ke snížení hmotnosti. Výrobci uvádějí, že kromě hubnutí vám uleví při nadýmání a pročistí tělo.

Tyto čaje ale mohou mít vyšší hladinu kofeinu nebo obsahují diuretika či laxativa. Tyto přísady vás pouze odvodní, ale nezbaví vás tukových zásob.

4. Dietní trik: pilulky na hubnutí

Ať už to jsou tablety na předpis „volně dostupné“ u pochybných prodejců nebo pilulky maskované jako ájurvéda, tudy cesta nevede. Zázračné pilulky na hubnutí neexistují. Dříve či později dojde k narušení rovnováhy až poškození vašeho těla. Nikdy neberte žádné pilulky bez konzultace s lékařem.

5. Dietní trik: proteinové koktejly

Proteinové koktejly obsahují nejen bílkoviny, ale i mix chemických látek a umělých sladidel. Budete se po nich cítit nafouklá a pravděpodobně vás proženou na toaletu.

Někdy mají proteinové koktejly paradoxně vyšší kalorický obsah, než co byste jinak snědla.

ovoce na dietu

6. Dietní trik: jednostranná strava

Banánová, jogurtová, grapefruitová dieta… Tyto diety jsou založeny na tom, že ve vašem jídelníčku převažuje jedna potravina. Vyloučením ostatních skupin potravin se ale připravujete o živiny, což vede ke krátkodobým i dlouhodobým zdravotním komplikacím.

7. Dietní trik: dětská výživa

Tato bizarní dieta se objevila v Hollywoodu. Během diety sníte za den jen dvě až tři skleničky dětské výživy. Nepřijímáte tak dostatek kalorií ani živin, které potřebuje dospělá žena.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial