Bydlení

JAK BEZPEČNĚ UKLIDIT STŘEPY ROZBITÉHO SKLA?

Rozbila jste skleničku? Shodila jste skleněnou vánoční ozdobu? Vysklila jste dveře? Stává se to častěji, než je nám milé. Avšak i několik dní po vyluxování střepů nacházíte další malé úlomky, které se vám mohou zapíchnout do nohy. Naučte se bezpečně uklidit střepy z rozbitého skla!

rozbité střepy sklenice

Jak nejlépe uklidit velké střepy?

Neodcházejte z místnosti s rozbitým sklem, abyste je neroznášela po bytě. Pokud musíte pro vysavač, rozsviťte všechna světla v místnosti a zkontrolujte, jak daleko jsou úlomky skla.

Nejprve zameťte velké kusy skla koštětem s tuhými štětinami. Velké střepy, které se nevejdou na lopatku, seberte kleštěmi. Další střepy vysajte ručním vysavačem, a ne vysavačem s gumovou hadicí nebo závěsným sáčkem.

Jak nejlépe uklidit malé střepy?

Nejobtížnější je uklidit malé úlomky skla, protože jsou špatně vidět. Zkuste tyto triky:

1. Vezměte několik papírových utěrek: navrstvěte tři utěrky na sebe a složte je do čtverce. Navlhčete je a přitlačte čtvercem na skleněné střepy. Papírové utěrky se střepy zlikvidujte.

2. Použijte chleba: v rukavicích přitiskněte krajíc měkkého čerstvého chleba na skleněné střepy a vyhoďte ho.

3. Pomozte si válečkem na chlupy: váleček na chlupy domácích mazlíčků má silně lepivou stranu, na kterou se přichytí sebemenší střepy.

4. Rozkrojte bramboru napůl: přiložte bramboru řeznou stranou na skleněné střepy a ihned ji vyhoďte do odpadu.

5. Vezměte si lepicí pásku: natáhněte si silné rukavice odolné proti propíchnutí. Omotejte si lepicí pásku kolem ruky lepicí stranou ven, přitiskněte na skleněné střepy a poté pásku zlikvidujte.

žena vysává vysavačem střepy

Co udělat po úklidu střepů?

Nikdy nemanipulujte s rozbitým sklem holýma rukama. Až budete hotová, smeták a lopatku opláchněte proudem vody venku nad kbelíkem a vodu vylejte do kanalizace. Zkontrolujte si podrážky bačkor, jestli se na nich nezachytily střepy. Pokud nějaké objevíte, odstraňte je lepicí páskou nebo papírovou utěrkou.

Střepy zabalte do několika vrstev novin, uložte do kartonové krabice nebo jiné odolné nádoby, označte ji slovy „rozbité sklo“ a vyneste ji takto označenou k popelnici.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial