Krása

MRKVOVÝ OLEJ A RETINOL: MAJÍ PŘEKVAPIVĚ PODOBNÉ ÚČINKY!

Toužíte po mladistvé a zářivé pleti? Kosmetické produkty obsahují různé složky, které pomáhají proti stárnutí pleti. Mezi oblíbené ingredience patří mrkvový olej a retinol, které si získaly pozornost v péči o pleť. Přečtěte si o překvapivě podobných účincích těchto dvou produktů a rozhodněte se, jaký zařadíte do své každodenní rutiny.

mrkvový olej a retinol

Mrkvový olej jako náhražka retinolu pro ženy s citlivou pletí

Dámy, podržte se: mrkvový olej je přirozenou náhražkou retinolu. Mrkvový olej nezpůsobuje takové zarudnutí a citlivou reakci jako retinol. To je dobrou zprávou pro ženy s citlivou pletí, které nemohou retinol používat.

Mrkvový olej jako přírodní zdroj vitaminu A

Retinol je nejsilnější formou vitaminu A, který redukuje vrásky a podporuje obnovu pokožky. Betakaroten v mrkvovém oleji se při aplikaci přeměňuje na retinol, což z něj činí přirozený zdroj vitaminu A. Podle dermatologických studií mrkvový olej nejen zlepšuje texturu pleti, ale také redukuje jemné linky a vrásky.

Mrkvový olej a retinol jako zdroj antioxidantů

Mrkvový olej i retinol jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit pleť před poškozením vnějšími vlivy a oxidačním stresem. Tyto antioxidanty neutralizují škodlivé volné radikály, které mohou urychlit stárnutí pleti. Zároveň podporují její zdravý vzhled.

Podle studie Dermatologického oddělení na University of Michigan Medical School vyplývá, že lokální aplikace retinolu může snížit oxidační stres a poškození pleti způsobené UV zářením. 

Podobná studie, která byla publikovaná v Journal of Agricultural and Food Chemistry v roce 2016, poukázala na to, že mrkvový olej má antioxidační potenciál. To z něj dělá cenný produkt v péči o pleť, která potřebuje chránit před nežádoucími vlivy vnějšího prostředí.

žena si aplikuje retinol

Mrkvový olej a retinol pro tvorbu kolagenu

Retinol a mrkvový olej podporují tvorbu kolagenu, kdy výsledkem je pevnější a mladistvý vzhled pleti. Antioxidanty v mrkvovém oleji zvyšují pružnost pleti a redukují vrásky. Mrkvový olej a retinol zvyšují hydrataci pleti, ovšem mrkvový olej má přirozené hydratační vlastnosti a je šetrnější k pleti.

Závěr?

Mrkvový olej je přírodní alternativou k retinolu a pomůže vám dosáhnout zdravé a krásné pleti bez podráždění, protože:

  • zlepšuje texturu pleti
  • redukuje jemné linky a vrásky
  • chrání pleť před volnými radikály a oxidačním stresem
  • podporuje zdravý vzhled pleti
  • opravuje pleť poškozenou UV zářením
  • podporuje tvorbu kolagenu
  • zvyšuje pružnost pleti
  • hydratuje pleť
  • udržuje déletrvající opálení pleti

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial