Láska a vztahy

CO DĚLAT, KDYŽ MUŽ NECHCE VZTAH?

Myslíte si, že k sobě perfektně pasujete. Cítíte, že je to ten pravý. Dokážete si s ním představit budoucnost. Jenže on to nemá stejně. Co dělat, když máte rozdílný pohled na vztah? Jak ven ze slepé uličky? Přečtěte si, jestli pokračovat ve vztahu nebo si najít někoho jiného.

žena s mužem, který nechce vztah

Když muž nechce vážný vztah…

Nějakou dobu se s někým vídáte a těšíte se na okamžik, až váš vztah bude oficiální. Ale zdá se, že muž vaše city neopětuje. Nejste si jista, jak to muž má? Všímejte si těchto znaků:

1. Říká, že nechce vztah

Muž vám hned na začátku seznamování řekl, že nechce vztah. Vy to ale přehlížíte a věříte, že jeho postoj změníte. Když do někoho investujete čas a energii, je těžké přijmout pravdu.

Nesnažte se to změnit. Ani nedoufejte, že změní názor. Místo toho vložte svou energii do někoho, kdo chce vztah jako vy.

2. Iniciujete každé rande

Připadá vám, že plánujete rande a vymýšlíte program jen vy? Muž pravděpodobně nemá zájem o vztah. Možná hýříte skvělými nápady na rande. Pokud se ale muž nepodílí na plánování schůzek, snažíte se zbytečně.

3. Neznáte jeho rodinu ani přátele

Sházíte se pár měsíců, ale ještě jste nepoznala jeho rodinu ani přátele. Přemýšlíte, jaké místo zaujímáte v jeho životě. Neomlouvejte jeho podivné chování. I toto je známka toho, že muž nechce vztah (nebo chce, ale ne s vámi).

4. Nesnaží se s vámi trávit čas

Co dělá muž, který chce vztah? Chce trávit čas s vámi a dokáže si najít čas i v nabitém pracovním týdnu. Pokud ale nemá zájem se vídat, pravděpodobně ani nechce vztah. Sice vám to výslovně neřekl, ale oznámil vám to svým chováním.

žena na procházce s mužem

Proč muž nechce vážný vztah?

Sesbírali jsme pro vás nejčastější důvody, proč muž nechce vážný vztah:

1. Nechává si otevřená zadní vrátka

Muž se může nacházet ve fázi života, kdy chce poznávat nové lidi a náhodně randit. Možná se potřebuje dostat přes rozchod nebo upřednostňuje práci a zájmy před vážným vztahem.

Muži často dávají přednost přátelům, rodině, cestování a seberozvoji před vztahem.

2. Je emočně nedostupný

Muž se může potýkat s bolestnými vzpomínkami na neúspěšné vztahy. Obává se, že se opět zklame nebo pro vás nebude vhodným partnerem. Cítí, že ve vztahu není jeho srdce v bezpečí a děsí se dalšího rozchodu.

Muž musí nejprve překonat minulá zklamání a vnitřní nejistotu.

3. Chce vztah, ale ne s vámi

Muž je sice otevřený vážnému vztahu, ale ne s vámi. Nezmění svůj názor, ani když mu ukážete své nejlepší „já“. Uvědomte si, že je to pro vás výhra. Takový muž nebyl pro vás.

Co dělat, když muž nechce vztah?

Chcete-li vážný vztah, ale partner ne, musíte se rozhodnout, jestli v současném vztahu zůstanete nebo se rozejdete.

Je pro vás těžké rozhodnout se, i když vztah nikam nevede? Poraďte se s terapeutem nebo se zkuste vžít do kůže muže. Jistě ani vy byste nechtěla navázat vztah v momentě, kdy se na to necítíte, nebo když muž nesplňuje zásadní kritéria.

Položte si otázku: „Zůstávám-li v takovém vztahu příliš dlouho, co tímto vztahem získávám a co ztrácím?“

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial