Dieta a výživa

9 TIPŮ, JAK ZHUBNOUT V ZIMĚ BEZ HLADOVĚNÍ

Zimní měsíce máme větší chuť k jídlu, méně se hýbeme a přibíráme na váze. Jak spálit kalorie a zhubnout v zimě? Máme pro vás devět účinných tipů, díky kterým postupně shodíte pár kil. Osvojte si několik jednoduchých návyků a těšte se na to, že na jaře budete ve formě a vejdete se do oblíbených šatů!

žena se pokouší zhubnout v zimě

1. Pijte hřejivé nápoje

Není nic příjemnějšího, než když si doma uvaříte horký nápoj a upíjíte ho ze svého oblíbeného hrnku. Dodržujte pitný režim i v zimě a zahřejte se bylinkovými čaji nebo horkou vodu s citronem. S pitným režimem snáze udržíte pod kontrolou návaly hladu.

2. Jezte polévku před hlavním jídlem

Domácí polévka dokáže zázraky s vaší myslí, tělem, duší i úsilím zhubnout. Začněte oběd vývarem (ne krémovou polévkou). Díky tomu sníte méně hlavního jídla a méně kalorií. Uvařte si polévku, která je plná zeleniny a luštěnin.

3. Doplňte snídani o bílkoviny

Není žádným tajemstvím, že bílkoviny k snídani jsou klíčem k úspěšnému hubnutí. Bílkoviny vás rychle a na dlouhou dobu zasytí. Každý den si dejte k snídani alespoň 25 až 30 gramů bílkovin. Výhodou je, že nebudete mít dopoledne vlčí hlad a nebudete unavená.

4. Vybírejte sezónní potraviny s obsahem vlákniny

Nakupujte sezónní potraviny, ze kterých připravíte chutná zimní jídla. Vybírejte zimní ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny, jako je růžičková kapusta, brambory, mrkev, zelí nebo jablka. Vláknina vás zasytí na delší dobu a pomůže s trávením.

5. Užijte si zábavné zimní aktivity

Kdo říká, že pohyb není zábava? Procházejte se zasněženou krajinou, jděte bruslit nebo se vydejte na hory a užijte si pobyt na čerstvém vzduchu.

6. Jezte z menších talířů

Trik s menšími talíři funguje spolehlivě v jakémkoliv ročním období. Tento fígl vám pomůže zhubnout a sníst méně jídla než z běžného talíře. Psychologický efekt plného (malého) talíře je pro věčné dietářky nepřekonatelný.

zdravá strava pro hubnutí v zimě

7. Vyzkoušejte kardio v pohodlí domova

Nemusíte se ani převlékat z domácích tepláků, abyste si mohla zacvičit v pohodlí domova. Kupte si běžecký pás, na kterém si nastavte program na chůzi a sledujte při tom film. Aerobní cvičení je ideální způsob, jak zhubnout.

8. Zacvičte si na gauči

Další neuvěřitelně pohodlný způsob, jak spálit kalorie doma? Cvičte na gauči! Inspirujte se těmito cviky. Poslouchejte při tom audioknihu nebo si pusťte energické songy.

9. Užívejte doplněk vitaminu D

Během zimy vám v těle klesá hladina vitaminu D kvůli nedostatku slunečního záření. Užívejte doplněk vitaminu D, který je spojen s lepší regulací hmotnosti.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial